מאזינים, משתתפים ועל הדרך גם תומכים

אמצעי התקשורת המרכזיים היום ממוסחרים לחלוטין וכמעט כל מה שנעשה במסגרתם נגוע בשיקולים מסחריים. ומנגד: גופים עיתונאיים נטו, עיתונות כתובה, אינטרנטית, מצולמת ומשודרת, תלויים כמעט לחלוטין במימון ציבורי כלשהו. אני מאמין שכל מי שעובד בכתיבה, בצילום, בשידור, בהפקה ובכלל, ראוי לשכר. גם אם אין מו”ל בעל כיסים עמוקים שעומד מאחוריו ומממן אותו (ואותה). התחרות שלנו – היוזמים והיוצרים העצמאיים – היא מול כאלה שממונים היטב. ובמקרה של הפודקאסט הזה, התחרות היא מול קולגות לשעבר שמקבלים שכר נאה מגופי תקשורת עשירים וכבדים, מתחנות רדיו, מערוצי טלוויזיה, מעיתונים, מפורטלים; ועל הדרך גם נהנים משירותי הפקה מקצועיים מקיפים וזוכים לשיתופים וקידומים ושיווק ברמה שיוצר תוכן עצמאי יכול רק לחלום עליו.

ואגיד כאן בפה מלא ובגאווה גדולה: אני נותן פייט ראוי לכאלה שנהנים ממטרייה רחבה ועשירה של בעלי הון שמשלמים את שכרם ואת עלויות ההפקה שלהם וגם נדחפים על ידם בכל העוצמה. וזה לא עניין של מה בכך.

ובשביל שיהיה לנו – לאלה שלא נשלחו למשימה הזו על-ידי כאלה שיכולים לממן אותם – סיכוי להתמודד בכבוד, אנחנו זקוקים לגב הרחב של הציבור הרחב. ציבור הקוראים, הצופים, המאזינים. זה ההווה והעתיד של העיתונות העצמאית על כל שלוחותיה. אני יודע את זה מזמן – גם אתם יודעים. לפעמים זה הדסטארט חד-פעמי למימון פרויקט מוגדר (ספר, סרט, סדרה, תחקיר), במקרה הזה זו תמיכה. אפשר שתהיה חד-פעמית, עדיף כמובן קבועה. מי שרוצה, כמה שרוצה, בכל דרך, בכל סכום. הכל יבורך.

זו לא תרומה – זו תמיכה והשתתפות. בעיקר השתתפות.

הקישור לתשלום באמצעות פייפאל מופיע בכל העמודים בתחתית האתר

למי שיש בעיה עם פייפאל או מעדיף שימוש בפלטפורמה אחרת, מוזמן/ת לפנות אלי במייל pollack.tuvi@gmail.com

השאר תגובה